Tady jsem doma.

SPHV - závěr

3. srpna 2018 v 7:14 | vaše Sane ♥ |  SPHV
A je to tu, závěr a slíbené shrnutí - doporučuji všem, kteří se povídkou prokousali, protože tohle rozuzlení (prý) stojí za to :)


Povídka plná podtextu, tak bych ji označila já.

Vzhledem k psaní v drabble stylu, který jsem si oblíbila, bylo její čtení o něco náročnější, než jiné povídky (a bylo to vidět, často jste byli zmatení, gomen xD) - a to právě díky tomu zmíněnému podtextu, málo slov a člověk si musí hodně domýšlet no...
Taky jsem se dočkala silné kritiky ohledně postav, no nevadí, tohle byl fakt tvrdý oříšek, byla jsem si toho vědoma a stejně do toho šla a byla to popravdě úžasná zábava :)

A tak jsem si řekla, že na závěr této povídky sepíšu ještě i shrnutí celého děje, včetně mých vnitřních myšlenek a podtextových částí, třeba vám to takhle pohromadě bude dávat větší smysl, uvidíme :D

Shrnutí:
Co se psychiky týče, Sasuke i Naruto v sobě mají značnou dávku šílenství, u obou se samozřejmě projevuje jinak. Příběh se tedy točí kolem Sasukeho - původem spratka z bohaté rodiny, který se ve svém životě nudil - do chvíle, než mu někdo řekl: "No, vždycky se můžeš stát nájemným vrahem." A jak vychází z děje, Sasuke radu poslechl a už jako dítě se dostal na špatnou stranu společnosti. Ze začátku je jasné, jak odtažitý je ke svým spolupracovníkům a nijak se o ně nestará. Chce jen dělat svou práci, nechce se vměšovat - o povolání špeha nestojí, chce být vrah, vyžívá se v cizím utrpení. Takže když má lhát, že je někdo jiný, nedělá mu to problém, ale zároveň do toho svým způsobem ani nedává duši, to do chvíle, než potká Naruta. Je to možná zvláštní, ale Sasuke Naruta nejdřív skutečně miloval, opravdu o něj stál, i když si byl vědom toho, že ho bude muset nakonec zabít. Ani na okamžik ho nenapadlo, že je Naruto stejný jako on, totiž že celou svou osobnost jen hraje.
Pak se dostáváme do druhé fáze, Sasuke se s Narutem necítí ohrožený a proto si naivně nedává pozor, což je pro něj osudné a on se dostává do Narutova vězení. Poprvé ve svém životě si uvědomuje skutečně cenné hodnoty: Život, víra, přátelství, svoboda, strach. To, co doteď nebral v potaz. Na hraně smrti se on sám stává slabším, touží po životě a touží po něm tak moc, že zradí svého vůdce, vlastně kvůli přežití zahodí celý svůj předchozí svět. Jak mu Naruto začne přinášet dárky, uvědomí si i cenu přátelství, začne vzpomínat, litovat, protože teprve teď vidí, že jeho bývalí spolupracovníci pro něj vlastně byli blízcí přátelé a začnou mu chybět, dělá si o ně starosti. Na začátku je ukázáno, jak se choval k Suigetsuovi, i jak ignoroval Karin - teď si vybavuje, jak sehraný tým byli a jak je měl jako kluk rád a chce mermomocí získat své staré blízké zpátky.
Když se vrátím k Narutovi, co je na první pohled stejně narušený. I on si užívá utrpení druhých, také se cítí důležitější než ostatní, nezajímá ho, kdo kvůli němu zemře. Co se Sasukeho týká, líbil se mu, přitahoval jej tím nebezpečím kolem. A když ho potom měl ve své moci, neodolal a zahrával si s ohněm ještě víc. To je důvod toho, proč s ním začal spát. Ano, někoho by napadlo, proč Naru nebyl seme, proč si Sasukeho prostě nevzal. Ale Naruto je hráč, má rád adrenalin, miluje nebezpečí - tím, že se dával Sasukemu, mu vlastně dával najevo svou nadřazenost, ale úplně jinou formou, než to dělají obvyklí zloduši. I to dost vypovídá o jeho psychice. Až do posledních vteřin nikdy nevěřil, že by se Sasuke pokusil o útěk, myslel si, že jeho vůli zlomil.
Sasu ale místo toho jen vyčkával na svou příležitost a s každým novým "dárkem" byl odhodlanější si počkat na správnou chvíli, aby mohl najít Karin a ostatní, co ještě žijí. Zůstal v domě dost dlouho na to, aby znal cesty, aby zjistil, kde všude jsou kamery, v jakých hodinách jsou kde které hlídky, naučil se vzorec chování Hinaty, aby jí pak mohl sebrat jehlu, co se nakonec stala jeho vražednou zbraní. I když to třeba vypadalo, že se vzdal a je poslušný, vlastně celou dobu plánoval svůj útěk.
Někdo se mě ještě ptal, proč Naruta nezabil rovnou. Nejvíc šlo asi o to, že ti dva přes veškerou nenávist i přitažlivost, co mezi nimi byla, i nadále hráli svou hru na kočku a na myš. Ne, že by ho zabít nechtěl - chtěl hodně. Ale chtěl mu nejdřív ukázat, čeho všeho je schopný, chtěl si ho nechat na konec. To proto ho nezabil už ten den ve vile, i když samozřejmě mohl.
Pak se objevuje Suigetsu, pomáhá Sasukemu, protože na rozdíl od něj, on ho za parťáka považoval vždycky, nikdy ho nezačal nenávidět, nebo se jím cítit ohrožený. Sasuke se chce pomstít ve velkém stylu, už nechce být ten, co se krčí ve stínech, chce, aby si všichni pamatovali, co dokáže, aby se ho báli - především Naruto. V původním plánu měl vyhodit do povětří celou firmu, ale nakonec mi přišlo lepší, když si vyřídí účty jen s těmi, co za to mohli.
Ať už je Sasukeho povaha sebekomplikovanější, vlastně je to dobrý člověk, šílený když drží zbraň, ale přesto má srdce. Pro ty, co mu za to stojí, samozřejmě. Gaarova smrt ho nijak nezajímá, je jasné, že i když Gaara je vůdce, to Naruto celou dobu tahá za provázky a vše je pod jeho vedením. Nechává si ho jako posledního a uškrtí ho holýma rukama poté, co jej naposledy políbí.

Absurdní situace, že?
A přesto mi tam naprosto dokonale sedí.

Takže Sasuke prochází během děje velkým vývojem, situace ho nutí přehodnocovat své názory a priority, i přes jeho profesi mnohdy dělá chyby a zároveň je vidět, jak psychicky narušený je. Jsem s ním velmi spokojená. Naruto oproti tomu byl grázl už od začátku, manipulátor a tyran. To proto ta anketa, jestli je Sasuke klaďas nebo záporák... ^^

No, kdyby neměli takovou práci, jakou měli, věřím, že by z tohohle příběhu mohla být dobrá romantika plná lásky. Ale takhle to pro mě - a snad i pro vás - bylo mnohem zábavnější! xD


Pamatujete na ten název? Smrt přijde hlavním vchodem?
I k tomu byl jednoduchý důvod, původně pracovní název spíš pro pobavení zůstal. No a o co jde? Sasuke je nájemný vrah, tzn. vždy se skrýval a byl neviditelný, jenže v závěru povídky udělá přesný opak. Prostě - přijde Naruta zabít předními dveřmi xD
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 naruto109 naruto109 | Web | 5. srpna 2018 v 19:12 | Reagovat

pěknej to závěr :D

2 Naomi (나오미) Naomi (나오미) | Web | 5. srpna 2018 v 21:22 | Reagovat

Shrnutí jsem potřebovala :D bylo to úžasné drabble :) nemůžu se dočkat, co nového napíšeš :)

3 Majo Majo | Web | 20. srpna 2018 v 13:08 | Reagovat

Je hezké vidět to takhle na jednom místě po roce a moci si přečíst finální souhrn. Oba dva se mi jako postavy líbili, hlavně Sasuke, když si začal uvědomovat, jak moc si cení svého života a pak ke konci, když mu došlo, co pro něj jeho přátelé vlastně znamenaji.
Naruto byl hajzlík, ale líbí se mi to mnohem víc než ufňukaný uke, který je už pro Naruta vlastně takovovym zaběhlým stereotypem.
Děkuji :3

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama