Protože chaos je dobrý...


Připojte se k nám yaoistkám na FB:

> !!!YEHOVISTKY!!! <


Because of you 12

31. srpna 2017 v 8:31 | sakurako s neko na vodítku |  Because of you
Ti, jenž stejně jako já a sifi-nee musí v pondělí nastoupit zpátky do školy užívejte poslední volné dny, nastane teror xD Amen!
V této kapitole se trochu projeví povaha Hinaty (Miluju jí xD), seznámíte se více s Madarou - ne, Majo, není to úchyl! Fakt není!! xD a nakonec se dostanete až k nejvyššímu vrcholu této povídky a odkryjete Sasukeho největší a mám pocit, že i poslední tajemství.
To je vše, můžete začít házet cihly :*



"Vítej zpátky, příteli," zasmál se Shikamaru bezstarostně. "Vůbec jsi mi nechyběl, aspoň jsem měl celej pokoj pro sebe," zašklebil se.
Naruto se mu pokusil úsměv oplatit, ale nedařilo se. Měl náladu pod psa. První noc v Suně tedy nakonec prospal v nemocnici, místo ubytovny, kde byl na pokoji podle rozpisu právě s Shikamaruem.
"Ah, špatná chvíle na vtípky, chápu."
"Díky."
Nastalo mezi nimi ticho, přerušované jen zvuky z chodby, kde si ostatní očividně užívali polední pauzy.
Naruto váhavě stál u dveří, než se nad ním nakonec Shika slitoval a mávl, ať jde k němu. Chlapec rychle vklouzl pod přikrývku, objal jej kolem pasu, a když mu dvě silné paže objetí oplatily, zoufale se rozplakal do jeho trička.
"Ššš," chlácholil jej a jemně hladil po zádech. Nevěděl, co se tomu klukovi stalo, ale to ani nebylo podstatné. To zvláštní přátelství mezi nimi nepotřebovalo slova.
V Suně strávili ještě jeden den plný exkurzí a přednášek, než se dalšího odpoledne vydali domů. Naruto měl v plánu jít ještě navštívit Sasukeho, ale do Konohy dorazili až k večeru, a tak to musel odložit.
A další den - samozřejmě - Sasuke opět chyběl ve škole.

"Myslel jsem, že bych mohl donést Sasukemu nějaké zápisky, když je nemocný..." Naruto bezradně stepoval před Kakashim, ale ten zamítavě zakroutil hlavou.
"Je mi líto, ale takové údaje ti dát nemůžu, i když je to od tebe velmi milé."
Naru uraženě nafoukl tvářičky, ještě zkusil několik vět, ale když pořád nic nezabíralo, musel rezignovat a opustit kabinet. Vymyslel tak brilantní plán a ten nevyšel.
"A to jsem tak věřil, že to půjde," stěžoval si Hinatě plačky s hlavou na dívčím rameni.
Ta si jen povzdechla. "Někdy jste vy kluci vážně strašný pitomci," obvinila ho jednoduše, bez jakýchkoliv slov podpory, která pro něj měla dřív. Překvapilo ho to natolik, že se zapomněl proti jejímu nařknutí i bránit.
"Co?" pípnul.
Dívka ho zpražila zlým pohledem. "Proč mu prostě nenapíšeš a nezeptáš se ho, sakra? Kdybyste nebyli takoví blbci, už dávno byste si to vyříkali a byl by klid. Ale ne, vy si musíte hrát na drsňáky a všechno si komplikovat... No moc nekoukej," odsekla, když viděla, jak se už už chlapec nadechoval k protestům. "Ty to děláš taky, ne jenom Sasuke, oba si za to můžete. A to jste mohli být celou dobu takový hezký pár!"
"Hinato..." oslovil ji celý šokovaný. Jeho milá a starostlivá kamarádka, ta laskavá dívka, co pro něj vždy měla objetí, právě ona ho teď sjela jak malého kluka. A snad poprvé v historii Narutovi došla slova.
"Tak co bude? Už jsi mu napsal?!"
Při zvýšeném hlase sebou cukl, neohrabaně vytáhl telefon a hlavně rychle začal psát Sasukemu zprávu. Se světem se dělo něco hodně divného, pomyslel si skepticky, když se snažil bránit před přísným pohledem tmavovlasé dívky.
Tato myšlenka se osvědčila o pár minut později, kdy mu přišla nazpět smska od Sasukeho a v ní i Konožská adresa.
Hinata si pro sebe spokojeně něco mumlala, ale už ji neposlouchal, místo toho netrpělivě vyhlížel, kdy zazvoní na poslední hodinu, aby mohl jet k Uchihům domů. Nejdřív zaváhal, opravdu se chce seznámit se Sasukeho strýcem? Dostal strach.
Ale vypadalo to, že Hinata by jej jistojistě praštila, kdyby se pokusil vycouvat, a tak mlčel. Ta se každou chvíli ohlížela na Kibu, házela po něm nepřátelské pohledy a angličtině nevěnovala jedinou pozornost. Že by se mezi nimi něco pokazilo? Naru posmutněl, nechtěl, aby jeho přátelé mezi sebou měli nějaký konflikt...
Konečně konec! Ani nepřemýšlel, když vyrazil ze školy jako blesk a mířil na poslanou adresu.
Brzy míjel místo rodinných domků s oprýskanými ploty, jaké znal z ulic, kde se s kamarády proháněli celé dětství, moderní vily a poznal tak, že Uchihovi bydlí rozhodně v té luxusnější části Konohy. A při zastavení před obrovským tmavě červeným domem s černou střenou a dveřmi a okny mu bylo jasné, že tyhle barvy rodinu doprovází už dávno.
Rudá jako krev, černá jako smrt.
Když zapátral v paměti, vybavoval si, že Sasuke jednou tohle napsal do slohové práce. Už nevěděl, na jaké to bylo téma, ale bylo spojeno s rodinnou historií. Také si vzpomněl, jak to jemu s Kibou přišlo vtipné. Teď - když stál před touto vilou - se jeho myšlenky úplně proměnily.
Se strachem zazvonil.
Chvilku čekal, a když už to téměř vzdal, vyšel ven muž s rozcuchanými dlouhými černými vlasy a brýlemi na očích. Usmál se na Naruta přátelsky a pozval ho dovnitř.
"Promiň, překvapil jsi mě. Sasuke si sem ještě nikdy nikoho nepozval a zapomněl se mi zmínit, že máš přijít... To je celý on," zasmál se rozpačitě a Naruto mu úsměv oplatil. "Nejsi ty náhodou... Naruto?"
"Jo, jak to víte, pane?"
Muž na něj spiklenecky mrkl. "Sasu o tobě občas mluví," vysvětlil se smíchem. "Ale neříkej mu, že jsem ti to prozradil, ještě by se na mně zlobil... A neoslovuj mě pane, přijdu si pak starý - jsem Madara." Na to mu podal pravačku.
Naruto ji s kývnutím přijal a v duchu si Madaru přidal k lidem, jenž mu jsou sympatičtí. "Dobře."
"Musím tě ale varovat, Sasu na tom není moc dobře a je někdy dost nepříjemný, tak mu to musíš odpustit, nemá to teď lehké..."
"Jo, já vím. Viděl jsem ho, když-" Naru se zarazil. Když co? Co přesně se Sasukem bylo? Vždyť on to nevěděl, oproti tomu ten Gaara hned pohotově reagoval a nevypadal ani trochu překvapený. A co tam vůbec dělal?
"Chápu," vytrhl ho Madara z myšlenek. "Nevím, co všechno ti můj synovec řekl, ale věřím, že moc toho nebylo. Není zrovna extrovertní typ."
S tím ho už muž nechal stát přede dveřmi samotného. Nervozita Naruta pohltila, ale dopřál si trochu odvahy a zaklepal, aby po stručném dále skutečně vstoupil.
"Ahoj," zašeptal nejistě, když vešel do Sasukeho provizorního pokoje. Tam, kde dřív bývala Madarova pracovna, byl teď stroze obydlený pokoj s holými bílými stěnami, kde ve velké posteli s tmavými přikrývkami ležel Sasuke. "Vlastně mě docela překvapilo, že jsi odpověděl."
Sasuke se trhaně zasmál. "Hinata mi psala, že jestli ti neodpovím, tak si mě najde... Zněla docela děsivě," vysvětlil mu a Naruto celý zrudnul. Takže to byla přece jenom její práce! Jak s nimi mohla takhle manipulovat?!
"Proč jsi přišel?" Naruto se zarazil. Co měl odpovědět chlapci, do kterého se zamiloval, ale který jej neustále jen odmítal? A pak se z něj slova začala drát jako povodeň.
"Nerozumím ti, Sasuke!"
"Já vím. Promiň mi to-" povzdechl si mladík, ale byl hned přerušen.
"Prosím, tak mi dej konečně nějaké odpovědi... Už nevím, co dělat, jsem tak zmatený, už to nevydržím...!"
Sasuke ho probodl tak chladným pohledem, až se Naruto otřásl. Nechtěl to takhle, nechtěl další hádku - při té minulé Sasu zkolaboval! "Možná by pro tebe bylo nejlepší na mě zapomenout a jít dál. Nechat si nás dva v srdci jako hezkou vzpomínku..."
"Oh, fakt si myslíš, že to by mi pomohlo? Sasuke, prosím, neopouštěj mě! Já... já tě potřebuju..."
"Nepotřebuješ, věř mi," zasmál se Uchiha a do hlasu mu prosákl sarkasmus, co jako by trhal to křehké srdce na kousky. Narutovy oči se zaleskly a první slzy protrhly zábrany a unikly ven.
"Ale ano! Sasuke, prosím - nikdy jsem nic nepotřeboval zoufaleji, než tvé odpovědi! Chovám se kvůli tobě jako slaboch, ztrácím rozum, Sasuke! Řekni mi pravdu..." vzlykal. Byl tak zranitelný, když se třásl u dveří, vystrašený z toho, jak vzdálený mu Sasuke je. A ten si jej dlouho měřil pohledem, v očích stejná bolest. Ale v těch jeho bylo ještě něco navíc - vědění. On znal věci, které měli Narutovi ublížit. Jednou ano. A on se ho před tím snažil chránit. Ale jak máte chránit někoho, kdo o to nestojí? Obzvlášť, když vy sami jej k životu - zda se tomu takhle dá říkat - tak zoufale moc potřebujete...
"Jsi si tím jistý?" zeptal se nakonec tiše.
"Naprosto."
"Tak... tak dobře. Ale nebude se ti to líbit, vážně nebude..." Odmítni, Naruto, prosím! zoufal si Sasuke, ale Narutův pohled byl pevný.
"Já to zvládnu." Hlas se mu třásl, nebyl nijak zvlášť silný. Ale byl ochotný udělat pro pravdu cokoliv - ochotný vydržet jakoukoliv bolest.
Ale Sasukeho slova mu z plic vyrazila veškerý vzduch a podrazila nohy.
"Já... mám leukémii, Naruto. Umírám."
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Anketa

Kdo je na tom v povídce hůř?

Sasuke
Naruto

Komentáře

1 ivana-chan ivana-chan | E-mail | 31. srpna 2017 v 20:51 | Reagovat

preboha toto nemyslis vazne. k tomu vsetkemu este rakovina? ale napada ma noo neviem ci to nakoniec nie je nieco ine. to ako vazne ma sasu rakovinu??? O_O

2 sakurako-neko sakurako-neko | Web | 31. srpna 2017 v 22:23 | Reagovat

[1]: Promiiiiiň :D  :D
Ano, ano, jsem zlá, ale přiznejme si - mám na tom postavenou celou povídku xD

3 Mei Mei | Web | 1. září 2017 v 21:07 | Reagovat

"Někdy jste vy kluci vážně strašný pitomci." Úplně jsem si vzpomněla na kamaráda, který se po roce vrátil z Ameriky, jako kdyby se nic nestalo. xDD Ale to je dlouhý příběh... xD
Nech mě to trochu rozdýchat... Chvilku mi trvalo zvyknout si na nějakého jiného Sasukeho než toho ****** v mé povídce, ale rychle jsem se přizpůsobila. A jako ten konec? Možná jsem zvyklá na týrání než na nemoci, ale já jsem si myslela, že Madara Sasukemu ubližuje (byla jsem jediná? QQ) a vede ho ke špatným věcem.
No... já nevím, co dodat, no... xDDD A pak, že já furt někoho zabíjím! x'DDDDD
Těším se na další kapitolu! Protože reakce na takové důležité (bolestivé QQ) zprávy prostě miluju! <3 :3
Arigatou~ ^^

4 Majo Majo | Web | 1. září 2017 v 23:52 | Reagovat

Hinata je tady úžasná, vážně se ti moc povedla :3 miluju tyhle tvoje postavy co promlouvají do duše :3 přemýšlím, jestli se mám vyjádřit k tomu končí a nebo tě prostě rovnou zabít...ale asi tě fakt Rovnou zabiju
A nenechám se oblafnout sladkými řečmi - Madara je úchyl a tím to hasne :D

5 Akame Akame | 2. září 2017 v 15:50 | Reagovat

no to snad nemyslíš vážně..?!!!! leukémii? fakt?! mám chuť tě zabít T_T
to není možný.... jsi zlá!! :C

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama