Protože chaos je dobrý...


Připojte se k nám yaoistkám na FB:

> !!!YEHOVISTKY!!! <


Because of you 10

17. srpna 2017 v 8:50 | Sakurako, I think.. |  Because of you
Takže děcka, zítra odjíždím pápá do daleké Ostravy, kde se dokonce uvidím s holkama ^^ Já se tak těším! xD
Druhou polovinu tohohle dílu zbožňuju, protože - no prostě schizofrenickej Sasan xD nemilujte to xD"Woaa! Tak ráda zase vidím Slunce!" zavýskla Sakura a Ino se rozesmála.
"To je pravda. V těch dolech jsem se cítila tak stísněně, jako bysme už nikdy neměli vyjít zpátky nahoru..."
"Moc to dramatizujete," zašklebil se Kiba, ale i on byl rád, že jsou zase nahoře.
"Dobře, děcka, na dnešek už nic v plánu nemáme, takže dojedeme na ubytovnu, najíte se a budete mít do osmi rozchod po městě. Nikoho nebudeme hledat, takže si hlídejte, kudy jdete! A nikdo nepůjde sám, samozřejmě!" oznámil jim Kakashi přísně, kdy se i s Anko-sensei, která je doprovázela, vydali k autobusu a počítali studenty.
"Sasuke, co máš v plánu na večer?" zajímal se Naruto, když chlapec po několika hodinách pustil jeho ruku.
"Ještě nevím," zamumlal a vyrazil napřed. Naru se zamračil. Co se to s ním jenom děje??

"Nechceš nám udělat průvodce?" zajímala se Sakura.
Sasuke ji nejdřív chtěl ihned odmítnout, ale potom se zarazil. Opravdu by tu cestu zvládl sám?
"Popravdě... mám se s někým sejít v parku," svěřil jim. "Ale jestli chcete, ukážu vám, kde to je."
"Tak jo," souhlasil Naru, i když v duchu se mračil. Sasuke se má s někým sejít? A s kým jako?!
Vyrazili, když už obloha byla zbarvena červánky a na Sunu dopadala nejkrásnější část dne, město se celé proměnilo. Kiba s Hinatou se nakonec rozhodli zůstat už v ubytovně - zda to bylo rande, jak předpokládaly Sakura s Ino, to Naruto nevěděl, nicméně byl by rád, kdyby to tak bylo. Ti dva se k sobě opravdu hodili...
Konverzace lehce vázla, protože to vypadalo, že Sasuke se o svém bývalém městě moc bavit nechce. To bylo jasně patrné i z faktu, že jej požádal o podporu v solných dolech. Nebo to tak aspoň Naru chápal.
"Tak jsme tady." Park měl uprostřed malou kašnu, všude kolem byly skalky, na kterých ještě seděli lidé, viděli i na dětské hřiště, a to celé bylo lemováno několika stromy, které pravděpodobně zdatně vydržely ty vysoké teploty.
Nikomu neuniklo, jak se Sasuke nedočkavě rozhlížel kolem, podíval se na mobil a zase se rozhlédl. "Jsme tu moc brzo," vysvětlil.
Zvuk skateboardových koleček Naruto zaslechl dřív, než uviděl čtveřici lidí, kteří se k nim řítili.
Rudovlásek vpředu seskočil a ihned padl Sasukemu kolem krku. "Sasuke! Seš zpátky!"
"Ahoj, jak se cítíš?"
"Jsi v poho, Sasu?" Všichni jej hned vítali. Ta starostlivá dívka vypadala nejmladší, měla krátké hnědé vlasy, a i když byla oblečena do pohodlných skejťáckých věcí, měla krátkou sukni.
Každý ho nejdřív objal a Sasuke jim je potom představil jako své kamarády. "Gaara, Kankurou, Temari a Matsuri," ukazoval stručně.
"Co podnikneme?"
"Nechceš se projet?" nabídl rudovlásek nadšeně.
Blondýnka ho praštila. "Jak jsi na tom, zvládl bys cestu?" ptala se pak Sasukeho.
To Naruta zmátlo. Proč by ji neměl zvládnout? Teda byla pravda, že teď byl nemocný, ale další den byl ve škole, tak to asi nebylo až tak vážné, ne?
"Ani sebou nemám prkno," povzdechl si Sasu, to už mu hnědovláska ale padla do náruče a rozvzlykala se.
"Tak moc jsi nám chyběl! Dělali jsme si starosti, jak se ti daří!" brečela. Ostatní se rozesmáli.
"Tady Matsuri-chan každý den vzorně chodí na hřbitov," prozradil Sasukemu spiklenecky Kankurou a dívka celá zrudla, když od Sasukeho odskočila.
"T-to není pravda! Možná jenom někdy..." A Sasuke se rozesmál.
Sakura s Ino vyjeveně zírali a i Naruto, který už ten smích mohl párkrát vidět, byl šokovaný. Co se to tady dělo? A hřbitov - měli na mysli hrob Sasukeho maminky? Co byla ta holka zač, proč tam chodila?
Je to Sasukeho přítelkyně..?
"Děkuju, Matsu-chan," pousmál se Sasu něžně a líbnul ji na tvář, která ještě víc zčervenala.
"Chceš teda někam jít? Teda jestli to pro tebe není moc těžké..." navrhl ten Gaara jemně.
Sasuke přikývl. "Co zajít do Sabaraky? Mají ještě otevřeno?"
"Určitě!"
Naruto to nechápal. Sasuke na ně mávnul na rozloučenou a - a -
Byl pryč.
Ohlédl se na své kamarádky, ale vypadalo to, že ani ony to nechápu.
"Pochopil někdo, co se to právě stalo...?" ptala se Sakura překvapeně.
"Ne."
"On odešel," konstatovala Ino šokovaná tou situací stejně jako její přátelé.

Naruto si povzdechl a pokusil se v panice zahnat slzy. Dívky zaujal nějaký obchod s oblečením, ale on tam s nimi zůstat nechtěl. Tak šel napřed. Jenže to by to nebyl on, aby se v ulicích obrovského města neztratil.
Zaklel. Všechny ty budovy mu připadaly stejné! Samý kámen!
A v tom zahlédl Sasukeho, ani na vteřinu nezaváhal a rozběhl se za ním. A skutečně. Sasuke šel osaměle po ulici, ruce v kapsách, hlavou v oblacích - očividně ztracen v myšlenkách.
"Sasuke!"
"Co tu děláš tak sám?" Vypadal překvapeně, asi neočekával, že chvíli před osmou venku ještě někoho ze svých spolužáků potká.
"Já no," zašklebil se zoufale. "Ztratil jsem se."
V Uchihových očích se na okamžik zableskla něha. "Chceš ukázat kudy jít zpátky?"
Naruto zaváhal. Způsob, jakým to Sasuke řekl, znamenal jediné. On se ještě vracet nebude. "Nemohl bych jít s tebou?" zašeptal bojácně svou otázku. Svého černovláska tím očividně překvapil, ale nerozčílil.
I Sasuke zaváhal. Může Narutovi svěřit něco takového? Neměl by ho své minulosti ušetřit? Ano. To měl. Ale znovu zvolil špatně.
"Jestli chceš," pokrčil nakonec neurčitě rameny. "Ale nebude to bůhví jak zábavná procházka." Odmítni mě, žádal jej v duchu. Neopouštěj mě. Běž pryč. Zůstaň.
Miluj mne...
Sasukeho srdce bylo tak plné rozporu, zoufalství a potřeby. Nechtěl být sám, už ne, toho si užil za celý svůj život dost. A i když možná bylo sobecké žádat Naruta, aby stál po jeho boku poté, co mu tolikrát ublížil, tak moc po tom toužil...
"Půjdu rád!"
Sasuke se usmál s tou tajemnou něhou, jakou Naru neznal. Byl jeho černovlásek opravdu tolik odlišný od toho, jakého znal ze školy? Pokud ano, proč se Sasuke ale musel před spolužáky tak přetvařovat? A... před čím se snažil se chránit?
"Sasuke," oslovil ho nakonec jemně a přinutil zastavit v chůzi. Pohlédl mu do utrápených očí a Sasuke překvapeně zjistil, že v těch pomněnkových, co tolik miloval, byl pevný pohled někoho, kdo se rozhodl. "Nemusíš se přede mnou skrývat. Chci poznat tvé skutečné já. Miluji tě a to je jediné, na čem mi záleží! Takže pokud chceš mluvit, tak mluv, když chceš mlčet, nebudu tě nutit, prostě budu s tebou. Můžeš mi věřit, ať se stane cokoliv, ať jde o cokoliv, já tě neopustím!"
V Sasukeho očích se zableskla zranitelnost, rychle vykročil a dobře věděl, že teď už není cesty zpět. Sevřel chlapecký pas, přitiskl si blonďáčka k sobě, dlaň pohladila tvář, kterou si zvedl vzhůru a hluboce jej políbil. Dal do polibku veškeré své pocity a Naruto je cítil.
Skutečně cítil.
Drobné dlaně sevřely jeho košili, Naru si jej sám přitahoval blíž, žádostivěji, zoufaleji, toužebněji. Bylo mezi nimi tolik emocí, nedaly se snad ani pojmenovat. Tak moc spletité dohromady, tak silné, že je oba pochopili nějakou vnitřní silou a souznění mezi nimi bylo téměř hmatatelné.
Sasuke nikdy nečekal, že před svou smrtí ještě najde svou osudovou lásku...
A teď ten tvrdohlavý, šílený chlapec stál před ním a on nikdy nic necítil skutečněji.
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Anketa

Kdo je na tom v povídce hůř?

Sasuke
Naruto

Komentáře

1 Akame Akame | 17. srpna 2017 v 16:11 | Reagovat

Krásné, to ti to trvalo Sasane XD
Zítra odjíždím a bojím se že nebudu mít čas na čtení ale.. Nějak to zvládnu i se starým mobilem protože mi ten nový spadl ze střechy a je trochu na sračky.... No nevadí to je přeci morální případ :D
Těším se na další díl ^^

2 Mei Mei | E-mail | Web | 18. srpna 2017 v 19:14 | Reagovat

Yeeeey! Tak už se sakra vemte! A proč Sasuke umírá?! A pak, že já zabíjím každou postavu! xD

3 ivana-chan ivana-chan | E-mail | 18. srpna 2017 v 19:51 | Reagovat

sasu sa konecne spraval hmmm da sa povedat prirodzene eem uvolnene? booze snad sa opat daju dokopy a budu uz spolu stastny

4 Sakurako-neko Sakurako-neko | 19. srpna 2017 v 12:49 | Reagovat

[1]: je hroznej co? :D  :D  :D

[2]: ale kušuj Mei :D

[3]: ty me v tom dalším díle fakt zabijes.... :-D

5 Majo Majo | Web | 1. září 2017 v 23:38 | Reagovat

Já si nemůžu pomoct ale Naruto mě fakt šíleně sere. Fakt strašně. Úplně jsem byla ráda když od nich Sasuke odešel a by chvíli se svými starými přáteli :3

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama