Tady jsem doma.

Because of you 4

29. června 2017 v 8:27 | saku-neko <3 |  Because of you
Tak zítra vysvědčení no :D Pro mě už to teda je jen formalita, protože všechny známky víme dopředu a tak xD ale je to hezké oznámení, že škola končí ^^
Co vy? Už něco víte? Nebo se mi zítra pochlubte :3 :D
Určitě jste si všimli, že povídka zatím byla jen z pohledu Naruta, no tak dnes máte první ukázku ze Sasukeho strany a pomalu se vám poodkreje něco o něm, víc bude v příštím díle :*Naruto doběhl ke skříňkám zklamaný, že ztratil tolik času a Sasuke bude pravděpodobně už dávno pryč. Ale když se dostal ke dveřím, rty se roztáhly do úsměvu.
Sasuke stál před ním a přes sklo zoufale sledoval prudký déšť. Měl na sobě jen slabou látku košile, která na dešti jistě brzy zprůhlední. A on pravděpodobně dostane zápal plic.
"Zapomněl sis deštník?"
Sasu sebou nejdřív trhnul, ale když zjistil, že je to jen Naruto, uklidnil se a přikývl. Dokonce se na jeho tváři objevilo cosi, co mohlo symbolizovat nejistý úsměv. "A sako taky."
"Doprovodím tě, ať nepromokneš," nabídl Naruto, v duchu velmi nadšený. Vyšli ven, Oba schoulení pod jedním deštníkem, kdy jim déšť bubnoval nad hlavami a tvořil pro ně příjemnou monotónní kulisu.
"Jak se máš?"
"Jo, dobře," odvětil Sasuke zamyšleně hledíc do dálky. Snažil se od Naruta snad odtáhnout? Ne, to by přece neudělal - miloval ho. Určitě.
"To jsem rád." Jen klid. Nádech a výdech. Úsměv. Chovej se přirozeně, Naruto! káral se v duchu.
"A jak je tobě? Včera jsi nepřišel do školy..."
"Dělal sis starosti?" pousmál se Naruto a Sasuke neurčitě pohodil rameny, na tváři lehký ruměnec. "Jen mi nebylo moc dobře," vysvětlil.
"To kvůli mně?" zeptal se najednou Sasuke zcela vážně. Zastavil se v chůzi uprostřed chodníku a pohlédl Narutovi do očí. Takhle zblízka si mohl Naruto prohlížet jeho tvář, ta drobná ústa, bledou bezchybnou pokožku a čerň, která se rozprostírala přes panenku i duhovku, aniž by je mohl kdy rozeznat. Splývaly. A viděl i ty děsivé kruhy pod očima, samozřejmě.
"Chceš o tom mluvit?" zeptal se chlapec horlivě, příliš nedočkavý na odpověď.
Další plaché pokrčení ramen. "Nechci ti ublížit ještě víc."
"Ty mi neublížíš," ujistil ho hned Naruto, ale Sasuke mu věnoval další dlouhý pohled se smutkem zrcadlícím se v těch nádherných očích.
"Ale ano, Naruto. Nechci, ale ubližuju lidem kolem sebe. Tak to prostě je. I tobě už jsem ublížil, když jsem tě odmítnul," odseknul chladně, jenže blonďák ho měl prokouknutého. Za tou nepřístupností se prostě skrýval strach a zmatek.
"Odmítnul jsi mě..." zopakoval po něm tiše Naruto, dlaň svírající rukojeť deštníku zakolísala a několik ledových kapek je zmáčelo. Sasuke pohotově přiskočil, stiskl deštník a narovnal jej do původní pozice, tím tak ale držel Narutovu dlaň. Chvíli se oba bez pohnutí koukali na jejich propletené prsty, jako by sami nechápali, jak a kdy se to stalo. Narutovo srdce se rozbušilo rychleji a díky té blízkosti mohl zpozorovat, že i Sasuke dýchá přerývavěji.
"Miluješ mě?" zeptal se Naru šeptem, znovu mu pohlédl do očí. Roztával.
"Na to se nesmíš ptát," namítl Sasuke stejným hlasem. Třásl se, zda jen zimou, těžko říct.
"Proč ne?"
"Nechci odpovídat. Nebude se ti líbit odpověď."
"Řekni to."
Sasuke dobře viděl tu naději, nechtěl být tím, kdo ji zničí. Ale musel. "Nemiluji."
Narutovy oči se zalily slzami. Sklopil tvář dolů. Cítil, jak se Sasukeho ruka vzdálila z rukojetě deštníku. "Já se tě nevzdám!" vyhrkl mezi vzlyky horlivě.
Sasuke se na něj koukal rozpačitě. Pak odstoupil zpod deštníku do deště, kdy kapky ihned zaútočily na jeho tělo a zmáčely jej do poslední nitky. "Budeš muset," zamumlal tak tiše, že mu Naruto možná ani nerozuměl správně, než se otočil a rozběhl ke své zastávce.
Naruto ještě chvíli zůstal stát na ulici a plakal. Ale nepřestával bojovat. Věděl přeci, že boj o Sasukeho srdce bude dlouhý a bolestivý - a i přesto hodlal pokračovat.

"Jsem... doma," zamumlal Sasuke, hlas se mu třásl, až téměř nedokázal vyslovit i ta dvě prostá slůvka. Sotva se držel na nohou, opíral se o zeď a pro teď neřešil, že Madarovy drahé tapety budou zvlhlé od jeho mokrého oblečení. Klepal se zimou, zuby mu drkotaly a prsty nebyly schopné ani rozsvítit světlo.
"Ahoj, mys-" Madara šel k němu, zřejmě dělal něco do práce, protože na nose měl brýle. Větu už nedokončil, vytřeštil oči na svého synovce, přiskočil k němu a chytil jej do náruče dřív, než se Sasuke mohl skácet k zemi. "Proboha, Sasuke!"
"Jsem... jsem v po-pohodě... Ale... P-prší..." koktal Sasu a ztěžka se snažil udržet oči otevřené.
Madara byl upřímně zděšený. "To vidím! Měl jsi mi zavolat, že nemáš deštník! Dojel bych pro tebe!" káral ho, ale než Sasuke odpověděl, už si ho zvedl a celého mokrého ho přenesl přes obývák do své bývalé pracovny, kde měl nyní Sasuke pokoj.
Mračil se, ale nepanikařil - to jen vnitřně - když z něj rychle stahoval oblečení, sušil jej a balil do teplé zimní peřiny. "Přinesu ti léky a obklad," mluvil si spíš pro sebe, Sasuke nedokázal vnímat, když mu sahal na horké čelo.
Sasuke popravdě ani nezaznamenal, že se od něj Madara vzdálil. Poslušně otevřel ústa a spolkl prášek, vypil doušek čaje a nechal si přiložit obklad, jako hadrová panenka. Potom ještě změřit teplotu. Bylo příjemné, když se o něj někdo takhle staral, chtěl by tak zůstat napořád...
Strýc se mračil čím dál tím víc. "To tvoji kamarádi taky neměli deštník?" zeptal se nakonec po nějaké době.
Sasuke ztěžka zvedl víčka. "Nemám kamarády." Pomalu se zase vracel k sobě, to bylo dobré znamení - nebo v to minimálně Uchiha starší doufal.
"Lhát mi nemusíš. A co ten, o kterém pořád mluvíš? Ten hezký chlapec?" konečně se Madara trochu pousmál, jenže starosti z něj nespadli ani o trochu.
Sasuke se po něm vztekle koukl. "Posloucháš moje nahrávky?! Na to nemáš právo!"
"Uklidni se, Sasuke. Jen jsem tě slyšel, když jsi je nahrával... Víš snad, že bych ti neublížil, ne?" povzdechl si smutně.
Sasuke se zastyděl. Němě přikývl.
Madara ho pohladil po mokrých vlasech. "Zůstaň v posteli, Sasu, najdu fén." Rovnou i zapnul topení.
Když se vrátil, Sasuke už neklidně spal těžkým spánkem protkaným nočními můrami.
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Anketa

Kdo je na tom v povídce hůř?

Sasuke
Naruto

Komentáře

1 Akame Akame | 29. června 2017 v 14:13 | Reagovat

Krása! Já věděla že ho Sasuke má rád ať už říká cokoli! :D to je tak když paranoidní úchyl Akame sedne k mobilu a komentuje... xDDDDD

2 Yumiko-chan Yumiko-chan | 29. června 2017 v 22:14 | Reagovat

Já to věděla, má ho rád! :-D Zase úžasný! Je to fajn, vidět to z pohledu Sasukeho. :-) Už se těším na další díl! :D

3 Amanda Uchiha Amanda Uchiha | E-mail | Web | 30. června 2017 v 15:31 | Reagovat

tři dvojky na výzo Senpai! xD

Krásný dílek jako vždy :3

4 sakurako-neko sakurako-neko | Web | 30. června 2017 v 19:30 | Reagovat

[1]: Má ho rád, ale je to složité xD A u nich skutečně je! :D  :D

[2]: Těch Sasanových částí bude víc, ale ne zas až tolik no :-|  :-D  :-D

[3]: Šikovná ^^

Všem moc děkuju, děcka :*
Miluju vás :-D

5 Ivana-chan Ivana-chan | E-mail | 2. července 2017 v 12:17 | Reagovat

Aaaaa nestíham. Znovu 😆
No takže predcalen sa majú radi.aj keď sa už opakujem.som zvedavá ako si to medzi sebou nakoniec vyriešia a ako to nakoniec skončí..... už aby bol ďalší diel

6 Haku Haku | 2. července 2017 v 22:48 | Reagovat

Je to krása číst, ale zároveň se cítím i trochu smutně kvůli oboum.. :/ Je mi jich líto... Každopádně arigato <3 těším se na další část :-)

7 Majo Majo | Web | 3. července 2017 v 10:51 | Reagovat

Pane bože Sasuke je taky pořádnej magor...a myslím, že Narutovi lhal, když říkal, že ho nemiluje -_- ten bídák! Každopádně jsem zvědavá, na kolik procent má na vliv jeho stavu Madara :3

8 sakurako-neko sakurako-neko | Web | 3. července 2017 v 10:54 | Reagovat

[5]: Nevadí, já to chápu :) Doufám, že pokračování nezklame :-D

[6]: Mě jich je taky líto, ráda bych slíbila, že se to zlepší, ale... já to napsala xD Já vím, že nezlepší :D  :D

9 sakurako-neko sakurako-neko | Web | 3. července 2017 v 10:55 | Reagovat

[7]: První kdo podezírá Madaru!! Jeeej xD Dobře, Majo-nee, minimálně s jednou věcí co jsi napsala, máš pravdu :D  Ale neřeknu s jakou :-D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama