Tady jsem doma.

Because of you 1

8. června 2017 v 7:11 | Sakurako <3 |  Because of you
Tak lásky moje, je tu první díl Cause a až teď mi došlo, že je jediný, co není depresivní xD To je docela smutné, co? xD
Bude to možná trochu jiné, než co jste zvyklí číst, ale snad se bude líbit ^^Všechno to začalo, když k nám na školu přišel nový spolužák. Přestěhoval se prý z velké dálky, byl tichý a nepřátelský. S nikým se nechtěl bavit a profesory to trápilo. Nejdřív jsme o něm nic nevěděli, jen to jméno. Uchiha Sasuke.

"Sasuke? Nechceš s náma jít ven?" zaculila se Sakura. Naruto protočil oči, byla tak průhledná. Ale musel uznat, že by byl rád, kdyby ten černovlasej samotář konečně něco podniknul. Něco ho k němu táhlo, chtěl se s ním sblížit.
"Jasně, pojď! Zachlastáme!"
"Kibo!" okřikla ho Ino a obezřetně se ohlédla, jestli někde není něco z profesorského sboru, kdo by to mohl nahlásit jejímu otci. Zamračila se. "Ne tak nahlas!"
"No jo furt," protočil hnědovlásek oči.
"Takže půjdeš?" usmála se na černovláska Hinata.
Chvíli na ni koukal, nejspíš příliš zmatený, že mu to nabízejí, než záporně zakroutil hlavou. "Odpoledne už něco mám," řekl jen a odešel.
Naruto za ním koukal, než zmizel za rohem a pak si povzdechl. "No, zkusili jsme to."
"Ale proč nikdy nechce?" stěžovala si Sakura. Naruto se posadil na lavici a bezmyšlenkovitě projížděl mobil. Nevěděl, co se Sasukemu tak nelíbilo. Asi by se měli cítit uražení, že je tak odpálkoval, ale on místo toho byl spíš zklamaný a odhodlaný zkoušet to znovu a znovu, dokud Sasukeho nepřesvědčí, aby s nimi šel.
"Nakonec půjde!" slíbil sám sobě i svým kamarádům.

"Sasuke? Sasuke! Ahoj," zaculil se Naruto, když konečně doběhl černovlasého chlapce. Ztěžka oddechoval, běžel za ním už od zastávky, ale ten kluk byl i při chůzi hrozně rychlý. Černovlásek se na něj otočil s klidným netečným výrazem ve tváři.
"Čau," opětoval mu prosté pozdravení a Narutovo srdce se roztlouklo rychleji. Překvapený tím začátkem konverzace, málem sejmul sloup. Sasuke ho ale včas chytil a vtáhl do bezpečí. A rozesmál se.
"Sakra!" vyjekl Naru opožděně, než vytřeštil oči na svého nového spolužáka, který se smál. Opravdu a od srdce na několik vteřin, jeho tvář se hned celá proměnila.
"Co?"
"Nic," ujistil ho hned chlapec, když našel ztracená slova. Společně se bok po boku vydali ke škole a neutrálně si povídali. Tedy než Naruto nakousl znovu to stejné téma. "Hele... Chceme si jít dneska sednout do lesa a pokecat. Víš, nějakej alkohol, kytara, zábava. Je to už taková tradice. Přidáš se k nám? Sakura by tě tam ráda viděla..." zasmál se Naruto nervózně.
Sasuke od něj na chvíli odvrátil tvář, jako by to opravdu promýšlel, než ale zakroutil hlavou v zamítavém gestu a opět je odmítl. "Bohužel pro Sakuru - jsem gay."
Naruto se zastavil v chůzi. Srdce splašeně bilo na poplach a mysl nejdřív vůbec nerozuměla té nové informaci. Sasuke se vydal dál bez něj.
Odvahu Naruto, nabádal se v duchu. Stačilo jen pár kroků, kdy jej rychle chytil za zápěstí a trhl k sobě, až Sasuke zavrávoral a byl přinucen zastavit. Narutovi hořely tváře studem.
"To-totiž... V tom případě bych tě tam rád viděl já!" vyhrkl.
Sasuke se neusmál, ne v tom pravém slova smyslu, ale v jeho očích se na okamžik zaleskla radost. A Naruto, v té jediné rozpačité vteřině, zatoužil, aby v nich ten lesk zůstal už navždy. Přál si, aby Sasuke nebyl naplněný bolestí a rozhodl se, že pro to udělá všechno.
"Možná bych mohl na chvíli jít..." svolil nakonec.
Narutovo srdce zajásalo.

"Jak že se ti to podařilo?" šílela Sakura a nadšeně pištěla, když poskakovala kolem Naruta.
"Prostě jsem ho pozval znovu," zamumlal Naruto, ale díky jeho rudnoucím tvářím jej všichni prokoukli.
"Tobě se líbí!" vykřikla Ino a vyslovila tak to, na co mysleli všichni.
"Možná..." zaculil se chlapec.
Kiba jej se smíchem vzal kolem ramen a drcnul mu hlavou do čela. "Víš, že je mi jedno, že nejseš hetero, brácho, ale Sasuke je teda tvrdej oříšek..."
"Neměl by ale doufat, že je tvrdej?" nechápala Ino a vyprskla smíchy. Hinata se zamračila.
"Dejte mu pokoj, vždyť je to hezké!" bránila kamaráda. Potom se ohlédla na Sakuru, ta se sice usmívala s nimi, ale přesto byla celá skleslá a přátelé to na ní poznali.
"Jsem ráda, že se Naruto zamiloval," ujišťovala je hned. "Ale Sasuke se mi fakt líbil..."
"Řekl mi, že je gay, Sak," zamumlal Naruto směrem k dívce, ta ho jen objala kolem krku.
"Jsem v pohodě, vážně. A když to nejsem já, tak aspoň ty musíš rozpustit ten ledovec!"
Naru jí objetí opětoval. "Dobře," slíbil.
"Tak můžeme jít?"
Všichni vyděšeně nadskočili, když se za nimi Sasuke zjevil jako přízrak. Slyšel jejich rozhovor? Všichni měli v očích tu samou otázku. Ale Uchiha nic neříkal, jen tam tak nervózně přešlapoval a mlčel, takže pravděpodobně ne.
"Jo, jasně, už jsme chtěli pomalu vyrazit," usmála se na něj Hinata přátelsky, popostrčila Kibu, aby se ještě vrátil pro kytaru a konečně se rozešli od školy pryč.
"Takže Sasuke, proč vlastně Konoha?" zeptala se Ino přátelsky, aby řeč nestála, protože to tísnivé ticho bylo destruktivní a oni chtěli, aby se Sasu stal jejich kamarádem.
Bohužel ale nevěděla, že přesně tohle bylo špatné téma. Sasukeho nálada poklesla ještě níž. "Bydlím teď u strýce," odvětil stručně a chladně.
"A... jak se ti u nás zatím líbí?" Sakura se rozpačitě podívala po ostatních. Snaha zachránit rozhovor byla chabá, ale očividně zafungovala. Sasuke střelil pohledem po Narutovi, než odpověděl.
"Není to tu tak špatné." Další pohled na Naruta, ten mu jej oplatil a usmál se. Sasuke se znovu odvrátil.
"To jsme rádi," ujistila ho jemně Hinata. "Víš, připadalo nám, že se ti tu zatím moc nelíbí..."
"Holky, nevyptávejte se pořád!" okřikl je Naruto. "Už má někdo hotový ten úkol pro Kakashiho?"
Sasuke po zbytek cesty spíš mlčel, když došli na jejich oblíbené místo k prázdnému ohništi, pomohl připravit táborák, protože ho o to dívky požádali, ale sám se k žádné aktivitě neměl. Pokud se bavil, nedával to příliš najevo a Naruta to trápilo - chtěl, aby byl nováček nadšený.
Brzy se vrátil i Kiba, s cinkajícím batohem a kytarou v pouzdru. "Koukejte, co nesu," vykřikoval hned a tahal ven skleněné lahve plné alkoholu. "Tak, Sasuke, dej si!"
Kiba se k chlapci natáhl s flaškou zelené, v očích očekávání. Ten na něj chvilku koukal, než ruku odstrčil. "Já nepiju."
"Ale notak, nenech se přemlouvat," zasmála se Ino, sama už tahala poloprázdnou láhev s medovinou.
"Fakt nechci."
"Tak proč jsi přišel?" ušklíbl se hnědovlásek, ale opravdu se stáhnul. "Naštěstí mám i něco pro tebe, abstinente." Láhev coca coly. Naruto zahleděný do Uchihovy tváře to viděl, ten maličký náznak úsměvu, kdy se koutek téměř zvedl vzhůru. Ale místo toho Sasuke jen kývnul a s tichým díky se napil.
Posadil se vedle Naruta, koukal do ohně a nakonec se na jeho rtech konečně zjevil úsměv. Naklonil se k blonďáčkovi, rty se otřely o lasturu ucha. "Proč jsem přišel, hn...?"
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Anketa

Kdo je na tom v povídce hůř?

Sasuke
Naruto

Komentáře

1 Majo Majo | Web | 8. června 2017 v 21:04 | Reagovat

Aww :3 ta poslední věta má tak úžasne romantický náboj, s malinkou kapkou erotiky :3 doufám že se najde ještě nějaký další díl, který nebude depresivní, ale i na tu depresi se těším :D až jim tam všem Hrabne :D

2 Haku Haku | 8. června 2017 v 22:03 | Reagovat

Awwwwwwww :3 Taková kawaii romantika :-D Už se moooooc těším na další díl a něco mi uvnitř říká, že se tohle stane mojí další srdcovkou tak, jako třeba můj milovanej Týden <3 Arigatooo :3 :-)

3 Akame Akame | 8. června 2017 v 22:12 | Reagovat

No tak to je mrda toto..
To je boží, jestli to dopadne jako Sakura lodička...... xDDDD no ne
Moc krásné, těším se na další díl :-D

4 sakurako-neko sakurako-neko | Web | 8. června 2017 v 22:39 | Reagovat

[1]: Chápeš to dobře, nee-chan :D

[2]: Pokud ano, tak budu moc ráda, protože pro mě už se tahle povídka srdcovkou stala ^^ Doufám, že nezklame ;-)

[3]: Tentokrát Sakura lodička nebude xD možná někdy příště :-D  :-D

Všem moc děkuji, minna <3

5 Jenny Jenny | Web | 10. června 2017 v 18:20 | Reagovat

Aww to je sladouckee :3 tesim se na dalsi dil :3 promin ze nekomentuju jako driv nemam cas cist znas to hodne prace ja se polepsiim slibuji :3

6 ivana-chan ivana-chan | E-mail | 11. června 2017 v 11:24 | Reagovat

krasne to bolo. hmmm takze naru urobil prvy krok. velmi pekne. sasu bol taky odtaziti a plachy. naru oproti tomu energicky a priatelsky. presne ako v anime. som zvedava ako sa to bude dalej vyvijat a kedy sa to po..... :-D  :-D uz teraz sa tesim na dalsi diel.

7 Mei Mei | E-mail | Web | 5. července 2017 v 23:39 | Reagovat

Hn? HN?! Proč asi přišel, Naruto-kun?! xDDDD

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama