Upozornění:

Je velmi pravděpodobné, že tu bude probíhat čistka článků.
Ano, já u sebe budu mít všechny příběhy uložené a můžete si mi o ně napsat, nicméně pro vaši případnou pohodlnost - pokud si nějaké chcete uložit na památku či ze sentimentu, doporučuji udělat tak do konce března, kdy bych nejpozději chtěla s mazáním začít.
Děkuji za pochopení.
- Sane

Týden Vzpoury - prolog

1. prosince 2016 v 6:58 | sakurako začíná |  týden hříchu
Tak děcka,
vítejte u prologu k novému týdnu, hned na začátek se seznámíte s rodinou, abyste tak nějak pochopili, na jakém principu funguje. A jak jsem slibovala, je tu i pasáž, kdy Yukino sedí na hřbitově. Pro pořádek: na hřbitově sedí často xD
A nebudou chybět ani závěrové ukázky dalšího dílu, abyste věděli, na co se těšit :D :D"Hoj," zasmála se černovlasá dívka naoko bezstarostně. "Tati..." Její tvář klesla dolů, vzlyk se vydral z jejích úst přes pevně semknutá ústa a na bradu stekl pramínek slaných kapek.
"Já... Jen jsem přišla, však víš... Popovídat si," mluvila dál a její černé oči se leskly, když pozorovala chladný kámen náhrobku s vyrytým nápisem: "Uchiha Itachi a Uchiha Mirimi."
Tato dívka moc často nemluvila přímo ke své matce, i když ji samozřejmě také velmi milovala. Ale ke svému otci, Itachimu, vzhlížela už jako dítě. A tak často i nyní, po deseti letech od jeho smrti, chodila k jeho hrobu a povídala si s ním. Svým způsobem ji to uklidňovalo.
"Yu-chan..." dotkla se jejího ramene váhavě mužská dlaň. Yukino si rychle otřela slzy z tváří a když se k němu otočila, znovu měla nasazený svůj obvyklý rozpustilý úsměv.
"Promiň, šla jsem napřed," vysvětlila a nevědomky při tom pokrčila rameny a ruce rozhodila do stran.
"To je v pořádku, Yu... Chápu to." Naruto se na ni ještě jednou zkoumavě podíval, než si dívenku přitáhl do objetí. Černovláska okamžitě obtočila ruce kolem jeho těla a zabořila mu tvář do hrudi. "Je v pořádku plakat, Yukino..."

"Aru!" rozlehl se dívčí křik domem. "Aru!"
"Hm...?" Jedenáctiletý chlapec vyšel znuděně ze svého pokoje a svýma hnědýma očima, které zdědil po matce, se zadíval na vzteklou starší sestru.
"Proč jsi nešel na hřbitov?! Táta má dneska narozeniny!"
"Já..." Aru stočil pohled jinam. "Dojdu tam později, ano?" zamumlal nakonec a otočil se k odchodu, kdy Yukino zabouchl před obličejem.
"Aru...?"
Černovlasý chlapec vztekle nakopl postel. "Nechci tam jít..." zašeptal smutně. "Nemůžu tam jít. Já si na tátu s mámou nepamatuju..." vzlykl a sedl si na parapet okna, odkud mohl pozorovat plující mraky. Když byl ještě malý, ukazoval Sasuke vždy na nebe a říkal: "Koukej, na těch obláčcích se vznáší tvoji rodiče. Dívají se na tebe a ochraňují tě. Nikdy tě neopustí."
Ale jeho nikdo neochraňoval. "Nemají mě rádi a nechrání mě. Protože jsou pro mě jen neznámé tváře na fotografii..."

"Jsem doma," ozval se Sasukeho hlas, když vešel do domu. Konečně mohl odložit sako a uvolnit si kravatu, pomyslel si.
"Ahoj, tati," usmál se na něj Aru, který zrovna sešel schody ze svého pokoje, a převzal jednu z igelitek, které nesl.
"Ahoj," oplatil mu Sasuke s něhou v hlase pozdrav a pocuchal mu vlasy, než se oba přesunuli do jídelny spojené s kuchyní, kde zrovna Naruto připravoval večeři a Yukino mu u toho asistovala. Ještě před tím dělali bábovku a teď byli oba od mouky a smáli se na celé kolo.
"Jak bylo v práci?" prohodila Yukino se smíchem, v obličeji už celá rudá a zadýchaná, když zvedla pánvičku z plotny a trochu ji zamíchala, aby se zelenina nepřipálila.
"Docela dobře, Yu." Sasuke políbil Naruta na tvář a pousmál se na svou adoptivní dceru.
"Sasuke, pleteš se nám tu!" káral ho hned Naruto, ale v očích mu pobaveně jiskřilo, takže svá slova nemyslel vážně.
"To není pravda!"
"Ale je!" smála se i Yukino a hodila po Sasukem rajče. Černovlasý muž ho obratně chytil a s chutí se do své oblíbené zeleniny zakousl.
"Není, ty sama se tam pleteš dostatečně, Yukino..." vyplázl na ni Aru s úšklebkem jazyk, dívka mu to obratně oplatila, ale pak se na chvilku zarazila. Nakonec mu pohlédla do hnědých očí, a když měla volné ruce, přitáhla si vzpouzejícího chlapce do náruče. Ten jí po pár nepovedených pokusech o únik objetí opětoval.
Oba věděli, co to znamená. Jejich malá dnešní hádka byla zažehnána.

ukázka Pondělí:
Poslední dobou jí ale dělal starosti Aru, který tak průbojný nebyl. A Yukino měla tísnivý pocit, že se něco děje...
"Ale ale? Že by tě tvoje holka neposlouchala?"
"Musí to být těžké žít s nimi..."
"Snad by ses nám tu nerozbrečel," rozchechtal se ten kluk a ostatní mu přizvukovali.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Anketa


Komentáře

1 Majo Majo | Web | 1. prosince 2016 v 8:58 | Reagovat

Iiiii nee-chan to bylo krásné :3 abych to pochopila, Aru říká Sasukemu tati protože si na Itachiho nepamatuje? Docela by to dávalo smysl :D už se strašně těším na další díl, ta ukázka mě úplně navnadila :3

2 Sakurako-neko Sakurako-neko | 1. prosince 2016 v 9:28 | Reagovat

[1]: jj,přesně tak ;-)
Jsem ráda,proto tam ty ukázky přece jsou :3 :-D

3 ivana-chan ivana-chan | E-mail | 1. prosince 2016 v 21:35 | Reagovat

booze jedna veelka stastna rodina. zasluzia si ti po tom vsetkom. su krasny. aru si na rodicou nepamäta, pre neho su rodicmi sasu a naruto. ale je dobre ze sasu mu ukaroval kto boli jeho rodicia aj ked pre neho je to tazke ked ich vydi iba na fotkach. yu si ich pamäta a dost na itachim podla vsetkeho lipla. je to zvlastne ale je dobre ze na nich nezanevrela a chodi sa s ocom rozpravat.....uz teraz sa tesim na dalsi diel chudak aru obaja rodicia su chlapi a ako vydim niekomu sa to nepaci a da mu to asi poriadne pocitit... veelmi sa tesim na dalsi diel

4 Haku Haku | 1. prosince 2016 v 23:50 | Reagovat

Nádhera, těším se jak se to bude vyvíjet dál :-) Mám pár teorií, ale nechám se překvapit :-D ( Jinak, gomen gomen za to že tu komentuji pouze určité povídky, ale neboj, čtu si je všechny a moc, moc rád :-) )

5 Sakurako-neko Sakurako-neko | 2. prosince 2016 v 7:37 | Reagovat

[3]: no ona yukino se s jejich smrti ještě tak úplně nesmirila,proto k němu tak lpí :-)  A Aru je teda kapitola sama pro sebe :D  :D  :D
Snad tě dalsi díl nezklame :3

[4]: jsem ráda když vidím právě tvůj komentar :-D  A děkuji ze si ty moje choré vyplody ctes, dela mi to hroznou radost :-D (kdybys komentoval trochu vic tak bych se samozřejmě vůbec neurazila :D  :D )

6 KimGS KimGS | Web | 3. prosince 2016 v 23:53 | Reagovat

Po dlhšej dobe zase môžem čítať poviedky...a prekvapí ma tu pokračovanie tejto úžasnej poviedky...budem divná, ale keď som zistila "teraz", že je pokračovanie, tak som plakala...hai divná som xD ani neviem prečo...asi od radosti xD arigatou za pokračovanie ^^ xD A prolog hneď super xD :-D

7 Mei Mei | Web | 6. prosince 2016 v 21:39 | Reagovat

Aaaaaaaaaaaaah! O.O Jde vidět, že příliš zanedbávám nejenom svůj blog, ale především vas ostatní, když už je tu další série jedné z mých prvních čtených SN povídek! Taky jsem zahlédla nové kapitoly starší povídky a dokonce novou povídku! Yay, jak já vám závidím čas a prostor se tomu všemu věnovat ಥ_ಥ

8 sakurako-neko sakurako-neko | Web | 6. prosince 2016 v 22:06 | Reagovat

[6]: fakt doufám, že když k tomu máte všichni tolik očekávání, tak vás nezklamu :-D  moc díky ^^

[7]: :D  :D kéž by k tomu ten čas a prostor opravdu byl :D  Týden jsem psala během letních prázdnin a Jiný svět taky tak, protože jsem měla v práci docela klid a mohla jsem si sebou brát notebook <3

9 Jenny Jenny | Web | 27. ledna 2017 v 11:58 | Reagovat

Cítím malér Yukino je poboš a nastane vzpoura... RIP drahoušci x´D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama