Upozornění:

Je velmi pravděpodobné, že tu bude probíhat čistka článků.
Ano, já u sebe budu mít všechny příběhy uložené a můžete si mi o ně napsat, nicméně pro vaši případnou pohodlnost - pokud si nějaké chcete uložit na památku či ze sentimentu, doporučuji udělat tak do konce března, kdy bych nejpozději chtěla s mazáním začít.
Děkuji za pochopení.
- Sane

Zaslepen láskou 17

10. března 2016 v 20:12 | sakurako-chááán |  Zaslepen láskou
Tak máme tu další čtvrteční povídku,Severus se probudil a dojde ke krátkému dialogu mezi černovlasými kouzelníky ;),,Snape?!Vnímáš mně?"vyhrkl Sirius ve chvíli,kdy doklouzal na dno jámy a přiběhl k ležícímu Severusovi.To nebylo tak snadné,protože popadané stromy ležící přes sebe se klouzali a jednou balanc neudržel natolik,že se zabořil mezi dva stromy a odřel se.Rychle vstal a běžel dál.
,,Pššššt!"okřikl ho Seve a zoufale se jednou rukou chytil za hlavu.Trpaslíčků očividně přibývalo.
,,James běžel pro Hagrida,nějak tě dostanem nahoru,ale zatím mi musíš říct,co všechno tě bolí..."vyvsětlil Sirius a pokusil se,aby se do jeho hlasu nevkradla úskost,ale beznadějně.Nešlo ji vvynechat,za tohle je můžou i vyrazit ze školy...Tedy pokud Severus řekne pravdu.
,,Nechceš mě prostě dorazit?Vy budete spokojený a já budu mít klid..."zavrčel Zmijozelský chlapec a přivřel obsidiánové oči,aby si trochu odpočinul.Měl pocit,že jeho tělo je z oceli a on chtěl jenom spát.
,,James....Jamie tě shodil a nebylo to fér.Nikdo z nás s ním nesouhlasí a on toho teď lituje.Jestli ho vyrazí ze školy je vlastně teď tvoje rozhodnutí..."řekl mu mimochodem a začal se konečně věnovat jeho zraněním.
,,Máš zlomenou ruku,"konstatoval tiše a pomalu ohmatával jeho žebra,aby se ujistil,že ta zlomená nejsou.
,,Taky asi lebku,"štěkl po něm Severus,ale jinak se nebránil. ,,Třeští mi v ní,že mi z toho asi přeskočí."
,,Byla to docela vejška,nediv se."zašklebil se Sirius,když viděl,že se Sevemu vrací obvyklá nálada.Ulevilo se mu,že žije.
,,Trochu se prospim,než přijdou..."zamumlal chlapec a ještě jednou koukl na Siriuse sedícího vedle něj a pozorujícího ho starostlivýma modrýma očima.Pak zavřel oči a začal klidně oddechovat.Sirius něco říkal,možná dokonce křičel,to Severus nerozeznal,třásl s ním,ale chlapec bolest necítil.Pomalu se propadal do temnoty.

Mladý Severus pomalu pootevřel oči a zamrkal.Tíha jeho hlavy ho nutila se nezvedat,nemuselo by to dopadnout dobře.Vlastně v každé části těla cítil jakoby měl železo.Jeho dlaň svírala čísi ruka a obličej měla osoba položenou na jeho posteli a spala.Sevemu na tváři ten pohled vykouzlil jemný úsměv.Tvář byla uvolněná spánkem,ale přesto zamračená,možná strachem o něj,což mu dodávalo zvláštní hřejivý pocit.Takový od své matky nebo mudlovského otce neznal,byla příjemná změna,když se o něj někdo bál.V duchu si vzpoměl,jak Sirius seděl vedle něj v té rokli a i on měl na tváři úzkostný pohled.
Znovu pohledem zabloudil ke spící osobě a rozhodl se ji vzbudit,aby mohl zjistit,co se stalo poté co omdlel,ale melodický hlas,který okamžitě poznal,ho zastavil.
,,Nech ji trochu prospat,Snape.Potřebuje si odpočinout..."ozval se Sirius sedící na parapetu okna,opřený zády o zeď a nasávající poslední sluneční paprsky,které ozařovali jeho tvář. ,,Spal jsi tři dny,"řekl a zodpověděl tak otázku,která se Zmijozelskému chlapci drala na rty. ,,Lily odsud skoro neodcházela,první den probrečela a ty další strávila jako tvoje osobní stráž.Takže si asi dokážeš představit,jak často jedla nebo spala..."vysvětloval mladík potom dál a při poslední zmínce nesouhlasně sevřel rty,jakoby se mu Lilyna přílišná posedlost ochranou Severuse nijak nelíbila.
V tom s ním musel Seve souhlasit.
,,Co se se mnou pak stalo?Myslím potom,co jsem omdlel..."chlapec ležící na posteli si musel nejdřív olíznout ústa,protože dlouhým spánkem bylo mluvení trochu těžší a pak se pomalu posadit.Sirius k němu pohotově přiskočil a podepřel ho.
,,No vrátil se James s Hagridem a taky McGonagallkou,ta tě potom levitací vznesla na cestu a pak jsme tě dopravili sem na ošetřovnu a předali Pomfreyový.Moc nám nevěřila,že jsi spadl náhodou,ale zatím se to neřešilo,dokud se neprobudíš.A Lily stropila strašnej kravál.Jasně,že podezírá Jamese.A je i v právu...."povzdechl si a pohledl Severusovi do hlubokých očí,jakoby čekal,že mu Seve řekne,zda je práskne nebo bude mlčet.
,,Nechci aby Jamese vyhodili..."odpověděl mu váhavě Snape,i když si svou odpovědí nebyl tak úplně jistý.
Siriusova tvář se o něco rozjasnila a nejistě se usmál.Pak jakoby si vzpoměl,že Severus je zraněný. ,,Dojdu pro Pomfreyovou,zůstaň v posteli."přikázal mu a rozeběhl se ke dveřím. ,,A tvoje ruka,"dodal jakoby mimochodem. ,,Je vyléčená."
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Will Will | 11. března 2016 v 23:29 | Reagovat

Parádní díleček, společně s touhle povídkou mi Severu přírůstá k srdci :-D

2 sakurako-neko sakurako-neko | Web | 13. března 2016 v 10:56 | Reagovat

[1]: to jsem moc ráda <3 :-D :-D :-D  a děkuju :-D

3 anko-san anko-san | 4. července 2016 v 8:56 | Reagovat

Pěknej díl :)) Mám tuhle povídku ráda

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama